Światłowody
Światłowody

Światłowody to wysokiej jakości kable optyczne, wykonane z czystego metakrylanu (PMMA), które przewodzą światło na długich odległościach. W zależności od jego typu pozwalają przewodzić pełne spektrum światła na końcowy punkt, a także na bocznej powierzchni przewodu. Światłowody są bardzo bezpieczne, gdyż przewodzą światło bez obecności prądu w m...

Światłowody to wysokiej jakości kable optyczne, wykonane z czystego metakrylanu (PMMA), które przewodzą światło na długich odległościach. W zależności od jego typu pozwalają przewodzić pełne spektrum światła na końcowy punkt, a także na bocznej powierzchni przewodu. Światłowody są bardzo bezpieczne, gdyż przewodzą światło bez obecności prądu w miejscu fluorescencji. Ponadto są odporne na warunki zewnętrzne, dzięki czemu świetnie się sprawdzają w realizacjach umiejscowionych na zewnątrz budynków. 

Ze względu na swoje właściwości światłowody wykorzystywane są w oświetleniu dekoracyjnym, terapeutycznym, medycznym. Fibersky wykonuje szereg różnego rodzaju kompletów oświetleniowych z zastosowaniem światłowodów PMMA, w tym aranżacji przypominających niebo pełne gwiazd, koloroterapia, lampy i żyrandole światłowodowe, plafony oraz szereg innych innowacyjnych i nietypowych realizacji. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów światłowodów różniących się one materiałem, z którego zostały wykonane, strukturą, a także zastosowaniem. Wyróżniamy światłowody w oplocie czarnym lub transparentnym typu SOLIDCORE, w oplocie ze specjalnymi nacięciami powierzchni bocznej typu STARFLEX oraz wielożyłowe typu MULTISINT.

Światłowody szklane

Jednym z rodzajów kabli optycznych dostępnych w naszej ofercie są światłowody szklane. Są one wykonane z cienkich włókien szklanych, zamkniętych w osłonie odpowiedniej dla ich zastosowania. Mają większą średnicę od światłowodów plastikowych, dzięki czemu zapewniają większy zasięg wykrywania. Szklane światłowody są bardzo odporne na wysokie temperatury i starzenie. Są również niewrażliwe chemicznie. Dają wiele możliwości montażowych, gdyż podczas zginania nie zmieniają swojego działania optycznego. Ich właściwości pozwalają też zamontować je w trudno dostępnych miejscach. Duży wybór złączy i osłon wykonanych z różnych materiałów pozwala na odpowiednie dobranie światłowodu do konkretnego zastosowania.

Światłowody szklane mają długą żywotność. Doskonale sprawdzą się w wielu pomieszczeniach. Są też odporne na warunki zewnętrzne. Światłowody szklane służą także do przesyłania danych na dużych odległościach. Umożliwiają one transmisję danych za pomocą fal świetlnych. Oferujemy także oświetlenie światłowodowe dekoracyjne, oświetlenie światłowodowe sypialni oraz do sauny. W naszym sklepie znajdziesz produkty najwyższej jakości, które posłużą ci na wiele lat. Sprawdź nasz asortyment już teraz!

Zalety światłowodów

Światłowody mają długą żywotność. Stosowane w warunkach wewnętrznych i zewnętrznych mogą służyć zarówno w miejscach suchych, jak i wilgotnych oraz mokrych. Wykorzystywane mogą być w trudnych warunkach, gdzie standardowe oświetlenie się nie sprawdza. Przewody te emitują ładne, równomierne światło, tworząc piękne kontury, zarysy lub świetliste punkty. Mają różną średnicę grubości, tak więc ich punkt świetlisty może mieć różną średnicę od 0,5mm do 13mm. Są miękkie i giętkie, ich promień zagięcia to około 25-30mm.

Firma APM MORKOM zajmuje się sprzedażą światłowodów w metrach bieżących, w zwojach, na rolce, a także w gotowych spiętych w konektory wiązkach. Źródłem światła dla światłowodów są generatory świetlne ledowe, halogenowe i metalhalidowe - wszystkie o różnej mocy do wyboru - RGB i pojedyncze kolory świecenia. Światłowody to nowoczesna forma oświetlenia, oparta na najwyższej technologii i stosowana w tradycyjnych oraz nowoczesnych projektach oświetlenia.

Czym jest światłowód oświetleniowy?

Światłowód oświetleniowy to przewód wykorzystywany do transmisji promieni świetlnych. Kable mogą mieć różne średnice, kolory i sztywność. W środku mają cienkie szklane lub plastikowe pręty połączone w wiązki, które przewodzą światło. Ze względu na wiele zalet są chętnie stosowane przez firmy zajmujące się dekorowaniem wnętrz i ogrodów, jak i osoby prywatne, które samodzielnie ozdabiają salony, pokoje dziecięce, werandy i altany. Zalety światłowodów oświetleniowych to m.in.:

  • nie nagrzewają się – niezależnie od tego jak długo pracują i jak mocne światło przewodzą, pozostają chłodne,
  • są energooszczędne,
  • umożliwiają uzyskanie efektu równomiernego oświetlenia,
  • są elastyczne dzięki czemu można je montować wzdłuż lub wokół różnych elementów,
  • mogą być montowane nawet w trudno dostępnych miejscach,
  • niektóre produkty mają systemy umożliwiające kontrolowanie natężenia i barwy światła,
  • długa żywotność – właściwie użytkowane przetrwają nawet 10 lat eksploatacji.

Wybór rodzaju światłowodu oświetleniowego zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać oraz środków finansowych, jakie mają być przeznaczone na ich zakup. Kluczowy jest wybór średnicy – im większa, tym bardziej intensywne i widoczne będzie światło. Należy też pamiętać o doborze generatora do wybranego produktu.

Do czego wykorzystać oświetlenie światłowodowe?

Oferowane przez nas wysokiej jakości oświetlenie światłowodowe może być instalowane zarówno w suchych, ciepłych wnętrzach budynków, jak i na zewnątrz, gdzie przewody będą narażone na działanie zmiennych czynników atmosferycznych i duże amplitudy temperatur. Choć najczęściej wykorzystywane są jako dekoracje, to są też praktyczne. Tego rodzaju przewody doskonale oświetlają przestrzeń zużywając przy tym niewiele energii elektrycznej.

Innowacyjne oświetlenie światłowodowe chętnie wykorzystują osoby przygotowujące dom lub ogród na różne imprezy. Niezależnie od tego, czy organizujesz oficjalną uroczystość zaręczynową, chrzest lub komunię, czy zwykły rodzinny grill lub przyjęcie urodzinowe, z naszymi przewodami szybko i bez większego wysiłku upiększysz każdą przestrzeń. Efekt końcowy zachwyci każdego – zarówno dzieci jak i dorosłych. Nikt nie przejdzie obojętnie pod gwieździstym niebem na suficie, oświetleniem altany lub rozciągającymi się wokół ogrodu lub na gałęziach drzew przewodami z kolorowymi wiązkami światła.

Duża różnorodność światłowodów oświetleniowych daje nieograniczone możliwości kombinacji. Przy odrobinie wysiłku można tworzyć konstrukcje o różnych kształtach, nawet realistycznych przypominających budynki, zwierzęta i rośliny. To doskonały pomysł na zwrócenie uwagi przechodniów na firmowy szyld lub wystawę w przydrożnej gablocie. Napis, logo lub numer budynku przyozdobione takim światłem będą dobrze widoczne i łatwo zapamiętywane.

Oświetlenie światłowodowe sypialni

Sypialnia to miejsce, w którym warto zadbać o wyjątkową oprawę świetlną. Dzięki właściwemu natężeniu światła możemy bowiem stworzyć niecodzienny klimat sprzyjający relaksowi i niczym niezmąconemu odpoczynkowi. To, jakie oświetlenie światłowodowe sypialni zastosujemy, zależy w dużej mierze od naszych indywidualnych preferencji. Do wyboru mamy różnorodne lampy, które możemy z powodzeniem dopasować do stylistyki pomieszczenia. Niecodziennym wyposażeniem sypialni może się stać również gotowe oświetlenie światłowodowe planetarium dające niesamowity niebaw ciemną noc. Trudno sobie wyobrazić lepszą scenerię w sypialni niż sufit skrzący się tysiącami gwiazd.

Oświetlenie światłowodowe sypialni nada niesamowity klimat twojemu pomieszczeniu. Po długim dniu z pewnością każdy będzie chciał zrelaksować się w swoim łóżku z eleganckim oświetleniem. Sam możesz zaplanować, w jaki sposób chcesz, aby punkty zostały rozmieszczone na suficie. W naszej ofercie znajdziesz zatem oświetlenie do sypialni rozłożone gęściej oraz rzadziej. 

Więcej

Światłowody Jest 41 produktów.

Podkategorie

na stronę
Pokazuje 37 - 41 z 41 elementów
Pokazuje 37 - 41 z 41 elementów