Światłowody
Światłowody

Światłowody to wysokiej jakości kable optyczne, wykonane z czystego metakrylanu (PMMA), które przewodzą światło na długich odległościach. W zależności od jego typu pozwalają przewodzić pełne spektrum światła na końcowy punkt, a także na bocznej powierzchni przewodu. Światłowody są bardzo bezpieczne, gdyż przewodzą światło bez obecności prądu w m...

Światłowody to wysokiej jakości kable optyczne, wykonane z czystego metakrylanu (PMMA), które przewodzą światło na długich odległościach. W zależności od jego typu pozwalają przewodzić pełne spektrum światła na końcowy punkt, a także na bocznej powierzchni przewodu. Światłowody są bardzo bezpieczne, gdyż przewodzą światło bez obecności prądu w miejscu fluorescencji. Ponadto są odporne na warunki zewnętrzne, dzięki czemu świetnie się sprawdzają w realizacjach umiejscowionych na zewnątrz budynków. 

Ze względu na swoje właściwości wykorzystywane są w oświetleniu dekoracyjnym, terapeutycznym, medycznym. Fibersky wykonuje szereg różnego rodzaju kompletów oświetleniowych z zastosowaniem światłowodów PMMA, w tym „Gwieździste niebo”, koloroterapia, lampy i żyrandole światłowodowe, plafony oraz szereg innych innowacyjnych i nietypowych realizacji. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów światłowodów. Różnią się one materiałem, z którego zostały wykonane, strukturą, a także zastosowaniem. Wyróżniamy światłowody w oplocie czarnym lub transparentnym typu SOLIDCORE, w oplocie ze specjalnymi nacięciami powierzchni bocznej typu STARFLEX oraz wielożyłowe typu MULTISINT.

Światłowody szklane

Jednym z rodzajów kabli optycznych dostępnych w naszej ofercie są światłowody szklane. Są one wykonane z cienkich włókien szklanych, zamkniętych w osłonie odpowiedniej dla ich zastosowania. Mają większą średnicę od światłowodów plastikowych, dzięki czemu zapewniają większy zasięg wykrywania. Szklane światłowody są bardzo odporne na wysokie temperatury i starzenie. Są również niewrażliwe chemicznie. Dają wiele możliwości montażowych, gdyż podczas zginania nie zmieniają swojego działania optycznego. Ich właściwości pozwalają też zamontować je w trudno dostępnych miejscach. Duży wybór złączy i osłon wykonanych z różnych materiałów pozwala na odpowiednie dobranie światłowodu do konkretnego zastosowania. Światłowody szklane mają długą żywotność.

Doskonale sprawdzą się w wielu pomieszczeniach. Są też odporne na warunki zewnętrzne. Światłowody szklane służą także do przesyłania danych na dużych odległościach. Umożliwiają one transmisję danych za pomocą fal świetlnych.

Oferujemy także oświetlenie światłowodowe dekoracyjne, oświetlenie światłowodowe sypialni oraz oświetlenie do sauny. W naszym sklepie znajdziesz produkty najwyższej jakości, które posłużą ci na wiele lat. Sprawdź nasz asortyment już teraz!

Zalety światłowodów

Światłowody mają długą żywotność, stosowane w warunkach wewnętrznych i zewnętrznych mogą służyć zarówno w miejscach suchych, jak i wilgotnych oraz mokrych. Wykorzystywane mogą być w trudnych warunkach, gdzie standardowe oświetlenie się nie sprawdza. Przewody te emitują ładne, równomierne światło, tworząc piękne kontury, zarysy lub świetliste punkty. Posiadają różną średnicę grubości, tak więc ich punkt świetlisty może mieć różną średnicę od 0,5mm do 13mm. Są przewodami miękkimi oraz giętkimi, ich promień zagięcia to około 25-30mm.

Firma APM MORKOM zajmuje się sprzedażą światłowodów w metrach bieżących, w zwojach, na rolce, a także w gotowych spiętych w konektory wiązkach. Źródłem światła dla światłowodów są generatory świetlne ledowe, halogenowe i metalhalidowe - wszystkie o różnej mocy do wyboru - RGB i pojedyncze kolory świecenia. Światłowody to nowoczesna forma oświetlenia, oparta na najwyższej technologii i stosowana w tradycyjnych oraz nowoczesnych projektach oświetlenia.

Więcej

Światłowody Jest 41 produktów.

Podkategorie

na stronę
Pokazuje 37 - 41 z 41 elementów
Pokazuje 37 - 41 z 41 elementów