Blog

Cover Image

Gwieździste niebo jako oświetlenie sufitu - hit czy kit?

Od wieków ludzie wpatrywali się w nocne niebo, rozpoznając popularne gwiazdozbiory, szukając ukrywających się w gąszczu migoczących punktów planet, wyczekując spadających gwiazd obiecujących spełnienie życzeń. Rozgwieżdżone niebo od zawsze wzbudzało w nas refleksje o nieskończoności i wielkości wszechświata, tworzyło niezwykły klimat letnich wieczorów. Z biegiem czasu zapragnęliśmy przenieść te ulotne zjawiska na grunt domowego zacisza. Tak powstały pierwsze lampy i światła imitujące gwiazdy. 

Więcej

Cover Image

Zasady działania lamp światłowodowych

Oświetlenie światłowodowe nie jest nowością na rynku. Światłowody od wielu lat stosowane są w celach oświetleniowych, co ma związek z ich właściwościami i zaletami. Niegdyś bardzo popularne, zasilane bateriami, nocne lampki światłowodowe zastępują profesjonalne systemy, które pozwalają zmieniać panujący w pomieszczeniach klimat zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Wyjaśniamy, jak działają lampy światłowodowe i dlaczego warto zdecydować się na ich zakup.

Więcej

Cover Image

W jakich wnętrzach sprawdzają się kurtyny światłowodowe?

Umiejętne wykorzystanie światła poprzez użycie odpowiednich lamp, kinkietów czy światłowodów może wpływać na nastrój, atmosferę oraz wygląd wnętrza. Dobrze dobrana barwa światła w łazience czy sypialni wpływa na komfort domowników. Czy wiesz jednak, że światło wykorzystuje się również w koloroterapii, aby uspokoić się i zrelaksować?

Więcej

Cover Image

Jak dobrać oświetlenie do sauny?

Każdy dzień niesie ze sobą wiele wyzwań i stresu, który wpływa negatywnie na nasze samopoczucie. Aby wrócić do równowagi i rozładować napięcie warto dbać o codzienne odprężenie. Jednym ze sposobów na tzw. “self care” jest korzystanie z dobrodziejstw sauny. Wiele osób tak bardzo lubi tę aktywność, że decyduje się na stworzenie tego typu przestrzeni we własnym domu. Warto jednak pamiętać, że kluczem do pełnego relaksu jest nie tylko temperatura, ale także ogólny klimat, jaki tam panuje. Aby sauna stała się jeszcze bardziej przyjazna, należy zadbać o zastosowanie w niej odpowiedniego oświetlenia. Dlaczego jest to ważne? Jakiego rodzaju oświetlenie możemy wybrać? I jakie powinny być jego cechy?

Więcej

Cover Image

Światłowody w aranżacji wnętrz. Oryginalne sposoby zastosowań

Stworzenie kompletnej aranżacji wnętrza wymaga wyczucia stylu, cierpliwości i niezwykłej kreatywności. Aby ożywić przestrzeń wokół nas, warto korzystać z nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają na stworzenie niepowtarzalnych połączeń. Jednym z najbardziej polecanych pomysłów jest wykorzystanie światłowodów, które nadają wnętrzu oryginalności i szlachetności. W jaki sposób możemy wykorzystać światłowody w naszej najbliższej przestrzeni? Przedstawiamy kilka propozycji.

Więcej

Cover Image

Zastosowanie światłowodów w koloroterapii

Organizm ludzki to naprawdę skomplikowana konstrukcja. Aby działał sprawnie, wymaga współpracy wielu odrębnych elementów, a ciało musi być w doskonałej harmonii z umysłem i emocjami. Obecnie dbanie o siebie nie oznacza jedynie starannie zaplanowanej diety i odpowiednio dobranych ćwiczeń. To także zestaw innowacyjnych metod, które wpływają pozytywnie na nasz organizm i nasze samopoczucie. Coraz popularniejsza staje się m.in. koloroterapia. Na czym polega? I jak wykorzystywane są w niej światłowody? Nasz artykuł przybliża ten temat.

Więcej

Śledź nas na Facebooku