Czym jest koloroterapia?

światło w salonie

Kolory mogą mieć ogromny wpływ na naszą psychikę. Moc oddziaływania barw na organizm człowieka zauważono już w czasach starożytnych – zarówno na Dalekim Wschodzie, jak i w Europie. Niektóre kolory mogą wpływać na nas odprężająco i relaksująco, inne z kolei – powodować pogorszenie nastroju, a nawet przyczynić się do powstawania stanów depresyjnych. Dlatego planując aranżację wnętrza domu, warto wziąć pod uwagę nie tylko kolorystykę ścian, ale także wybrać odpowiednie oświetlenie.

Koloroterapia to niekonwencjonalna dziedzina nauki, która zajmuje się wpływem barw na nastrój i samopoczucie. W połączeniu z tradycyjnymi metodami leczenia może przynieść wiele korzyści dla naszego zdrowia. Każda barwa oddziałuje na nas w określony sposób. Intensywne kolory, takie jak pomarańcz czy odcienie żółtego, mają działanie ożywiające i dodają nam energii. Natomiast barwy chłodne – niebieski, fioletowy czy zielony sprzyjają relaksowi i odprężeniu. Dlatego bardziej intensywne kolory lepiej zastosować w pomieszczeniach takich jak kuchnia, salon czy np. w naszym domowym biurze, ponieważ działają energetyzująco i poprawiają naszą koncentrację. Z kolei barwy chłodniejsze najczęściej stosuje się w tych pomieszczeniach w domu, które mają sprzyjać relaksowi – jak sypialnia czy pokój dziecka. Jednak warto pamiętać, że ważna jest nie tylko kolorystyka ścian, ale także dobór odpowiedniego oświetlenia, które również w znacznym stopniu oddziałuje na nasz nastrój.

Oświetlenie światłowodowe w koloroterapii

Jeśli chcemy skorzystać z dobrodziejstw koloroterapii, to warto postawić na zestawy światłowodowe. Tego typu oświetlenie led stosuje się zarówno do profesjonalnego leczenia z wykorzystaniem barw, jak i w domowym zaciszu. Dzięki rozmaitym kolorom oraz różnym wariantom ich natężenia bez trudu dopasujemy je do naszych indywidualnych potrzeb. Ogromnym atutem oświetlenia światłowodowego do koloroterapii jest także to, że możemy je umieścić w dowolnym pomieszczeniu w naszym domu. Co więcej – to także rozwiązanie ekonomiczne, ponieważ zużywa niewiele energii, a także jest dostępne w wersji na zamówienie, co pozwoli dostosować je do naszych indywidualnych preferencji.

Wróć do bloga