Gwieździste niebo jako oświetlenie sufitu - hit czy kit?

Gwieździste niebo jako oświetlenie sufitu - hit czy kit?

Od wieków ludzie wpatrywali się w nocne niebo, rozpoznając popularne gwiazdozbiory, szukając ukrywających się w gąszczu migoczących punktów planet, wyczekując spadających gwiazd obiecujących spełnienie życzeń. Rozgwieżdżone niebo od zawsze wzbudzało w nas refleksje o nieskończoności i wielkości wszechświata, tworzyło niezwykły klimat letnich wieczorów. Z biegiem czasu zapragnęliśmy przenieść te ulotne zjawiska na grunt domowego zacisza. Tak powstały pierwsze lampy i światła imitujące gwiazdy. 

Czy gwieździste niebo tak samo sprawdzi się w salonie, jak sali klubowej? Czy będzie pasować do pokoju nastolatka? Aranżacja pomieszczenia musi być dopasowana do jego przeznaczenia. Stare porzekadło głosi, że o gustach się nie dyskutuje. Jedno jest pewne – gwieździste niebo to motyw ponadczasowy, trzeba tylko dobrze przemyśleć jego zastosowanie. 

Kilka propozycji zastosowania

Gwieździste niebo w salonie może być niezwykłym elementem wnętrza, szczególnie jeśli pokój jest utrzymany w stylu minimalistycznym lub ciemnej kolorystyce. W letni gorący wieczór przy otwartych szeroko oknach możemy poczuć się prawie jak na otwartej przestrzeni – na łące lub plaży wprost pod niebem. Jeśli chcemy urządzać w domu imprezę taneczną, gwieździste niebo z pewnością pomoże stworzyć atmosferę klubową, która zachęci gości do ruszenia biodrem.

Czy pływałeś kiedyś w jeziorze w środku nocy? Pewnie nie każdy miałby odwagę zrealizować taki pomysł, choć wrażenia są niezapomniane. Możesz za to w swoim domu brać aromatyczną kąpiel, wpatrując się w gwiazdy nad głową. Wyobraź sobie stylową łazienkę wyłożoną ciemnymi płytkami, nastrojową muzyką i letnią delikatną bryzę wpadającą przez okno. Widok gwieździstego nieba relaksuje, wprawia w miły nastrój, pozwala zregenerować siły po dniu ciężkiej pracy.

Gwieździste niebo będzie przyjemnym elementem pokoju dziecka, szczególnie jeśli ma problemy z zasypianiem, delikatna światłowodowa instalacja pomoże mu się wyciszyć przed nocą. Tego typu oświetlenie pewnie ucieszy także nastolatka, którego pasją jest astronomia. Kolor światła możemy dobrać do koloru ścian czy innych elementów wystroju wnętrza.   

Jak stworzyć gwieździste niebo?

Dzięki technologii światłowodowej możemy stworzyć niezwykłe efekty na suficie przypominające gwieździste niebo.  Światła mogą być jasne i chłodne, do złudzenia przypominające prawdziwe gwiazdy lub różnokolorowe. Potrzebna do tego jest wiązka włókna światłowodowego oraz generator światła LED w wybranym kolorze lub generator RGB, który umożliwia sterowanie kolorami za pomocą pilota. Efekt gwieździstego nieba możemy uzyskać na różne sposoby – poprzez montaż światłowodu w suficie lub gotowej lampy Planetarium. Dostępne są lampy w kształcie koła, kwadratu i prostokąta. Efekt dodatkowej poświaty możemy uzyskać dzięki taśmie LED.

Wróć do bloga