Jak dobrać oświetlenie do sauny?

Jak dobrać oświetlenie do sauny?

Każdy dzień niesie ze sobą wiele wyzwań i stresu, który wpływa negatywnie na nasze samopoczucie. Aby wrócić do równowagi i rozładować napięcie warto dbać o codzienne odprężenie. Jednym ze sposobów na tzw. “self care” jest korzystanie z dobrodziejstw sauny. Wiele osób tak bardzo lubi tę aktywność, że decyduje się na stworzenie tego typu przestrzeni we własnym domu. Warto jednak pamiętać, że kluczem do pełnego relaksu jest nie tylko temperatura, ale także ogólny klimat, jaki tam panuje. Aby sauna stała się jeszcze bardziej przyjazna, należy zadbać o zastosowanie w niej odpowiedniego oświetlenia. Dlaczego jest to ważne? Jakiego rodzaju oświetlenie możemy wybrać? I jakie powinny być jego cechy?

Dlaczego to ważne?

Oświetlenie zastosowane w saunie jest bardzo ważne przede wszystkim dlatego, że umożliwia komfortowe i bezpieczne korzystanie z niej. Jednak to nie koniec. Odpowiednio dobrana instalacja wypływa na nasze samopoczucie, ponieważ pomaga się zrelaksować i skupić na swoim ciele. Właśnie dlatego oświetlenie powinno być na tyle mocne, by umożliwiać rozróżnianie szczegółów, jednak na tyle przygaszone, by nie zakłócać atmosfery intymności, typowej dla tego typu miejsc.  

Jednak wybór odpowiedniego oświetlenia wcale nie jest prosty. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na specyficzne warunki, jakie panują w saunie. Należy do nich m.in. wysoka temperatura, a także podwyższona wilgotność powietrza. Oświetlenie musi być więc bardzo trwałe i odporne na szkodliwe czynniki. Jakie rozwiązanie może okazać się skuteczne?  

Jakie oświetlenie zamontować w saunie?

Jednym z głównych rozwiązań stosowanych w saunach jest oświetlenie zabudowane przez odporne na wilgoć oprawy. Dzięki jednolitej konstrukcji źródło światła może pracować dłużej, a przede wszystkim w sposób w pełni bezpieczny. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać różne opcje, także te z dodatkowym abażurem, które zapewniają jeszcze większą intymność.

Doskonałą opcją są także specjalne zestawy światłowodowe wyróżniające się trwałością i odpornością na szkodliwe czynniki, w tym wysoką temperaturę i wilgoć. W naszej ofercie znajdziesz starannie opracowane rozwiązania, które oprócz zapewnienia podstawowego oświetlenia pozwalają na osiągnięcie dodatkowych efektów, takich jak m.in. wizualizacja rozgwieżdżonego nieba. Z kolei dzięki użyciu kryształowych końcówek LED można tworzyć ciekawe instalacje przestrzenne. 

Dostępne na naszej stronie internetowej produkty to najbardziej funkcjonalne i bezpieczne rozwiązania, jakie możemy wykorzystać w saunie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że w zestawach światłowodowych nie płynie prąd, dzięki czemu unikamy potencjalnego zagrożenia. Dodatkowo propozycje te są łatwe w montażu i dają szerokie możliwości aranżacyjne, co sprawia, że możemy wykorzystać je nawet na niewielkiej powierzchni.  

Koloroterapia dla maksymalnego relaksu

Bardzo ciekawym i coraz popularniejszym pomysłem jest zastosowanie oświetlenia, które stanowi równocześnie zestaw do koloroterapii. Dzięki takiemu rozwiązaniu każda chwila spędzona w saunie jest nie tylko częścią relaksu, ale także momentem terapii, podczas której barwy poprawiają nasze samopoczucie i stan emocjonalny. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać oświetlenie w jednym, wybranym przez nas kolorze lub instalację, która zmienia swoje barwy w zależności od ustawienia. Wszystko to pozwoli nam poczuć się, jak w luksusowym SPA.  

Co polecamy?

Jeśli szukasz oświetlenia do sauny, korzystaj tylko ze sprawdzonych źródeł. Które produkty zasługują na szczególną uwagę? Przede wszystkim jest to kompleksowy zestaw bazujący na światłowodach, w skład którego wchodzi generator światła RGB sterowany za pomocą pilota radiowego. Jakie są jego główne zalety? Warto wspomnieć przede wszystkim o jego niewielkich rozmiarach i możliwości sterowania za pomocą pilota. Inne plus to m.in.:

  • chłodzenie pasywne,
  • stabilne podłączenie w postaci wtyczki,
  • dodatkowy przycisk dwufunkcyjny do sterowania na przednim panelu,
  • dodatkowe funkcje, takie jak zatrzymanie koloru, płynne przejście kolorów, skokowe przejście kolorów,
  • możliwość uzyskania różnorodnych barw, takich jak kolor czerwony, niebieski, zielony, żółty, turkusowy, purpurowy, biały.

Wróć do bloga