Jakie oświetlenie wybrać na eventy?

oświetlenie na evencie

Organizacja imprez wymaga dbania o szczegóły związane z ich przebiegiem oraz oprawą, rozumianą nie tylko jako wydarzenia towarzyszące, lecz także zastosowane elementy aranżacyjne. Jednym z czynników, który wpływa na szanse powodzenia takiego przedsięwzięcia, są efekty świetlne. W grę wchodzą zarówno dynamiczne, pomagające w podkreślaniu kolejnych punktów programu, jak i stacjonarne, nieodzowne przy tworzeniu pożądanego klimatu, np. oświetlenie światłowodowe dekoracyjne. Przekonajmy się, czym jest i jakie rezultaty można za jego sprawą uzyskać.

Czym jest oświetlenie światłowodowe?

Oświetlenie światłowodowe pozwala na przekazywanie promieni świetlnych na znaczną odległość od źródła światła, a także tworzenie rozmaitych efektów dekoracyjnych, zależnie od rodzaju użytych elementów. W przypadku światłowodów przezroczystych możliwe będzie uzyskanie rezultatu zbliżonego do klasycznych węży świetlnych, choć tu poszczególne pasma materiału mają mniejszą grubość, dzięki czemu mogą powstać z nich różnego typu żyrandole, kinkiety i kaskady z wieloma swobodnie kształtowanymi ramionami. Inną opcją będzie wykonanie punktów świetlnych umieszczonych w dowolnej powierzchni. Mogą one być zakończone specjalnymi oprawami rozpraszającymi światło i dającymi bardzo ciekawe efekty odbić, lśnienia czy błysków.

Co oferuje oświetlenie światłowodowe?

Rodzaj efektów uzyskiwanych za sprawą oświetlenia światłowodowego zależy od użytych światłowodów i końcówek, ale też od podłączonego do całej instalacji generatora światła. Wśród oferowanych przez takie urządzenia możliwości znajduje się m.in. opcja zmiany natężenia intensywności strumienia świetlnego, ustalenie dowolnej barwy, a także zmiana kolorów według określonego programu np. łagodnych przejść, błysków czy efektu stroboskopowego.

Wróć do bloga