Jakie zastosowanie może mieć tkanina światłowodowa?

fioletowa kotara

Jedną z ciekawszych form oświetlenia światłowodowego stosowanego w różnego rodzaju wnętrzach jest tkanina światłowodowa. Jak sugeruje nazwa, tkaniny światłowodowe są zbudowane z połączenia tekstyliów i światłowodów, które świecą boczną powierzchnią. To rodzaj oświetlenia, które jest funkcjonalne i dekoracyjne, może nadawać wnętrzom konkretnego charakteru.

Przesłony i kurtyny tworzone z tkanin światłowodowych. Oświetlenie i dekoracje wnętrz

Tkaniny światłowodowe są wykorzystywane przede wszystkim do tworzenia przesłon oraz kurtyn, które stanowią jednocześnie oświetlenie i dekoracje wnętrz. Przesłony mogą być montowane na ścianach, sufitach, mogą okrywać meblowe blaty, parapety itd.

Kurtyny z tkanin światłowodowych to na przykład ruchome firany, zasłony i moskitiery okienne, drzwiowe, a także dekoracyjne bariery oddzielające poszczególne części pomieszczenia.

Zastosowanie w domach, mieszkaniach, hotelach, galeriach handlowych, teatrach i nie tylko

Ze względu na rosnące zainteresowanie oświetlenie światłowodowe dekoracyjne w różnych wydaniach znajduje zastosowanie we wnętrzach każdego rodzaju, w których zależy nam na designerskim wystroju. Montaż przesłon i kurtyn z tkanin światłowodowych tworzy bardzo przytulny klimat w domach, mieszkaniach, hotelach, galeriach handlowych, teatrach i nie tylko. Tkaniny światłowodowe sprawdzają się jako elementy przeróżnych wystaw, na przykład ekspozycji w sklepowych witrynach, salonach, muzeach. Warto zaznaczyć, że ze względu na swoją budowę nadają się nawet do łazienek, np. jako zasłony prysznicowe.

Oświetlenie i dekoracje stałe lub tymczasowe

Elementy wykonane z tkanin światłowodowych wykończone estetyczną lamówką możemy zastosować jako oświetlenie i dekoracje stałe lub tymczasowe. Doskonały przykład zastosowania w domu w obu wariantach: stałe oświetlenie sufitowe sypialni, które nadaje wnętrzu charakteru wieczorową porą albo oświetlenie tymczasowo rozkładane na ścianie jako tło dla świątecznej choinki lub innych sezonowych elementów dekoracyjnych.

Wróć do bloga