Jak zrobić gwieździste niebo na suficie?

Jak zrobić gwieździste niebo na suficie?

Efekt gwieździstego nieba we własnym domu pozwala na stworzenie niezwykłej i niepowtarzalnej atmosfery. To doskonała dekoracja, którą można zamontować w pokoju dziecka np. nad łóżeczkiem, dzięki czemu pociecha będzie łatwiej zasypiać, jak również w salonie, a nawet w łazience. Gwiezdne niebo świetnie nadaje się również do nastrojowego i efektywnego oświetlenia lokali takich jak sale taneczne czy restauracje. Montaż gwiezdnego nieba z wykorzystaniem światłowodu nie jest skomplikowany, choć wymaga nieco uwagi i pomocy drugiej osoby. Co jest potrzebne do wykonania tego rodzaju instalacji i jak ją prawidłowo przeprowadzić?

Niebanalna dekoracja świetlna - komponenty

Z wykorzystaniem technologii światłowodowej, stworzenie gwieździstego nieba na suficie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Do elementów niezbędnych do jego montażu należą: wiązka włókna światłowodowego świecącego końcem (dostosowana do wielkości i rodzaju dekoracji, jaką chcemy wykonać) oraz generator światła (można wykorzystać jednokolorowe światło LED o chłodnej lub ciepłej tonacji, jak również zdecydować się na generator RGB, pozwalający na sterowanie kolorystyką za pomocą pilota). Dedykowane zestawy do oświetlenia światłowodowego Gwiezdne Niebo mogą obejmować również zasilacz.

Jak zamontować gwieździste niebo?

Montaż gwieździstego nieba polega na wywierceniu otworów w suficie, przełożeniu przez nie końcówek światłowodu oraz ukrycie pozostałych elementów wewnątrz konstrukcji. Końcówki włókien mocowane są w otworach za pomocą kleju, zaś generator powinien być umieszczony w dostępnym i wentylowanym miejscu.

Jeśli z jakichś względów nie chcemy lub nie możemy ingerować w konstrukcję sufitową wybranego pomieszczenia, wtedy możemy wykorzystać gotową lampę Planetarium. Jej lekka konstrukcja wykonana z PCV o wielkości 1,4x0,7m w przypadku plafonów prostokątnych i 1m średnicy w przypadku okrągłych, pozwala na łatwy montaż gwiezdnego nieba na wybranej ścianie czy suficie. Co więcej, lampa może mieć również efektowne podświetlenie całej konstrukcji, co pozwala uzyskać poświatę wokół plafonu w kolorze białym, niebieskim, żółtym albo czerwonym.

Wróć do bloga