Najciekawsze zastosowania światłowodów we wnętrzach

Najciekawsze zastosowania światłowodów we wnętrzach

Światłowody powszechnie kojarzone są z szybkim łączem internetowym. Współcześnie są jednak szeroko wykorzystywane w różnych dziedzinach życia, z powodzeniem pełniąc również rolę dekoracyjnego oświetlenia. Włókno szklane może być dowolnie wyginane, zaś jego wnętrze można wypełnić wiązką światła o różnej długości fali, co pozwala na tworzenie wymyślnych konstrukcji oświetlenia w różnych wersjach kolorystycznych. Jakie są najciekawsze zastosowania technologii światłowodowej w aranżacji wnętrz?

Gwieździste niebo – kawałek nieba w domu

Bezchmurne, gwieździste niebo na każde zawołanie i to we wnętrzu domu? Dzięki technologii światłowodowej jego wykonanie na suficie jest nie tylko możliwe, ale również łatwe. Tego rodzaju dekoracja doskonale odnajdzie się w lokalach gastronomicznych czy salach tanecznych. Nie mniej efektownie będzie prezentować się w domowym zaciszu np. salonie czy też w łazience. To również świetny pomysł na prezent dla dziecka - pociecha z pewnością będzie zachwycona możliwością zasypiania pod niebem pełnym gwiazd.

Oświetlenie światłowodowe – jakie jeszcze dekoracje pozwala wykonać?

Interesującym i niezwykle efektownym zastosowaniem technologii światłowodowej we wnętrzach są również żyrandole. Wymyślne lampy sufitowe to prosty sposób na uzyskanie wnętrz o niebanalnym i zróżnicowanym charakterze. Żyrandole światłowodowe mogą mieć formę sześcianu (Cube), ażurowej kuli (Luna) lub swobodnie wiszących wiązek światłowodowych świecących końcem (Avatar). Tego rodzaju lampy można bezpiecznie montować w dowolnych miejscach, również na zewnątrz i w pomieszczeniach o dużej wilgotności, np. nad wanną.

Ciekawym rozwiązaniem są również kurtyny światłowodowe, składające się z wielu równo rozmieszczonych światłowodów. Mają one zastosowanie jako ścianki czy parawany, równie efektownie prezentują się na ścianach korytarzy czy jako wyróżnienie loży dla VIP-ów w restauracjach. Co więcej, technologia światłowodowa może posłużyć również w chromoterapii (niekonwencjonalna metoda leczenia przy pomocy kolorów).

Wróć do bloga