Poznaj najciekawsze zastosowanie światłowodów we wnętrzach

Poznaj najciekawsze zastosowanie światłowodów we wnętrzach

Odpowiednio dobrane światło może stać się jednym z ważniejszych elementów aranżacji wnętrza, podkreślając różne fragmenty wystroju, a więc wydobywając fakturę użytych materiałów, geometrię poszczególnych powierzchni, a także części wyposażenia – mebli, dzieł sztuki, ozdób, tekstyliów bądź roślin.

Dzięki atrakcyjnym oprawom i ich właściwemu rozmieszczeniu będzie się też sprawdzało jako samodzielny czynnik wpływający na wygląd pomieszczenia, zarówno za sprawą sposobu, w jaki będzie padało na rozmaite powierzchnie, jak i swej barwie oraz skorzystaniu z nowoczesnych technologii rozsyłania promieni świetlnych. Szczególne bogactwo oferuje dekoracyjne oświetlenie światłowodowe, które w połączeniu z ledowymi źródłami światła zapewnia szeroką gamę kolorów oraz niski koszt eksploatacji. Przekonajmy się, jak działają takie systemy i sprawdźmy, jakie są ich możliwości.

Co mogą zaoferować systemy światłowodów dekoracyjnych?

Technologia światłowodowa w połączeniu z ledowymi źródłami światła oznacza możliwość przesyłania strumieni światła za pomocą materiału o wysokiej przezroczystości, który może służyć do „dostarczenia” go do elementu emitującego i rozpraszającego oraz dającego rozmaite efekty wizualne, ale także rozsyłać je na całej swej długości. Zaletą jest tu możliwość doboru barwy, a także wykorzystywania efektów świetlnych związanych ze zmianą koloru podczas pracy, która może się dokonywać na różne sposoby od płynnych przejść po sekwencje migotania, przygasania bądź rozświetlania.

Jak można wykorzystać światłowody w aranżacjach wnętrz?

Światłowody dekoracyjne mogą być wykorzystywane na różne sposoby. Często są łączone z końcówkami montowanymi w rozmaitych zabudowach czy meblach, co daje efekt różnobarwnych punktów świetlnych o zróżnicowanej charakterystyce świecenia od barwnych „kropek” przez rozszczepianie światła, efekty rozbłysków, gwiazdek bądź diamentów. Można je również zastosować na zewnątrz, eksponując ciągi świetlne także w połączeniu z uatrakcyjniającymi kompozycję końcówkami. W wielu przypadkach ze światłowodów tworzone są różne struktury przestrzenne, a także żyrandole oraz lampy. Popularne są też kurtyny światłowodowe, które można zawieszać na ścianach oraz elementach architektonicznych np. kolumnach lub balustradach.

Wróć do bloga