Tkaniny światłowodowe - nowoczesność w Twoim domu

Tkaniny światłowodowe - nowoczesność w Twoim domu

Budując swój dom, a następnie aranżując jego wnętrza każdy z nas chce, aby wyglądał stylowo i oryginalnie. Dotyczy to zarówno mebli, podłóg i elementów dekoracyjnych, jak również oświetlenia. Od jakiegoś czasu na rynku dostępne są tkaniny światłowodowe, których użycie do oświetlania pomieszczeń w domu daje niesamowity i niebanalny efekt. Oświetlenie tego typu sprawdzi się zarówno w salonie, jak i w sypialni czy w pokoju dziecka. To dzięki temu nowoczesnemu systemowi możemy podziwiać efekt gwieździstego nieba na suficie.

Czym jest tkanina światłowodowa?

Tkanina światłowodowa zbudowana jest materiału oraz światłowodów, które świecą powierzchnią boczną. Materiał, na którym są umieszczone musi być wysokiej jakości, jest oświetlony całkowicie światłowodami jednego koloru, bądź wykorzystuje się różnokolorowe światła. Barwę światła tkaniny światłowodowej kontroluje się za pomocą pilota, umieszczonego w obszyciu tkaniny. Obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna.

Gdzie można wykorzystać tkaniny światłowodowe?

Ten rodzaj oświetlenia jest z pewnością świetną dekoracją i źródłem ciepłego światła w sypialni, gdzie można umieścić go w postaci zasłon czy kotar. Światłowody umieszczone w materiale są bardzo odporne na działanie wszelkich czynników, więc nie musimy martwić się o ich trwałość. Nie tracą swoich właściwości, więc będą służyć przez długi czas. Oświetlenie światłowodowe jest bardzo bezpiecznym wyborem, ponieważ nie nagrzewa się i nie stwarza zagrożenia pożarem. Z jej wykorzystaniem można stworzyć gwieździste niebo, które sprawdzi się zarówno w naszej sypialni, jak i pokoju dziecięcym. Wpatrywanie się w imitację rozgwieżdżonego nieba daje niesamowite odczucia, pozwala na spokojny sen i relaks. Tego typu rozwiązanie bardzo często wykorzystywane jest w kinach i teatrach. Tkanina światłowodowa wykorzystywana jest jako niebanalne rozwiązanie do aranżacji łazienek. Kotara wykonana z tego typu materiału z pewnością zaskoczy, ale i doda klimatu naszej łazience. Ze względu na swoją jakość, oryginalny wygląd  i szeroką gamę zastosowania, tkaniny światłowodowe są coraz bardziej popularne.

Wróć do bloga