W jaki sposób efektywnie oświetlić saunę?

sauna

Wizyty w saunach cieszą się coraz większą popularnością i to nie tylko w ośrodkach SPA, ponieważ coraz więcej osób decyduje się na ich montaż we własnym domu. I nie ma się czemu dziwić – regularne korzystanie z sauny może przynieść wiele korzyści zarówno dla naszego samopoczucia, jak i dla zdrowia.

Przede wszystkim jest to miejsce, w którym możemy się odprężyć, wyciszyć i zrelaksować. Co więcej – regularne korzystanie z sauny wpływa na poprawę odporności organizmu, a także działa pozytywnie na układ krwionośny i oddechowy. Warto także pamiętać o tym, że bardzo ważnym elementem tego pomieszczenia, jest właściwie dobrane oświetlenie, które pozwoli stworzyć odpowiedni nastrój. Czym powinniśmy się kierować przy jego wyborze i które rozwiązania sprawdzą się najlepiej w saunie?

Oświetlenie do sauny – na co zwrócić uwagę?

Sauna to miejsce, w którym panują specyficzne warunki – jest bardzo gorąco, parno oraz wilgotno.  Dlatego wybierając oświetlenie do sauny, należy kierować się tym, aby było w 100% bezpieczne i przystosowane do wymagań tego pomieszczenia. Powinno być odpowiednio zabezpieczone i odporne zarówno na wilgoć, jak i na bardzo wysoką temperaturę. Oczywiście bezpieczeństwo to podstawowe kryterium, jednak nie możemy także zapominać o kwestiach wizualnych – oświetlenie ma pomóc nam stworzyć wyjątkowy nastrój w tym pomieszczeniu, dzięki czemu będzie to doskonałe miejsce do odpoczynku i relaksu. Saunę możemy ozdobić zestawami w formie światłowodów albo zestawami LED, które możemy zamontować zgodnie z naszymi potrzebami tak, aby stworzyć najbardziej odpowiadający nam efekt. Do wyboru mamy końcówki z kryształkami lub całe zestawy, a także spektakularne oświetlenie w formie gwiaździstego nieba. Szczególnie to ostatnie rozwiązanie pozwoli nam stworzyć wyjątkowe efekty, ponieważ możemy samodzielnie zmieniać kolorystykę oraz regulować natężenie światła zgodnie z naszymi potrzebami. Wybierając oświetlenie do sauny, powinniśmy się kierować również tym, aby pochodziło od sprawdzonego producenta takiego jak Fibersky, dzięki czemu zyskujemy pewność, że kupujemy produkty bezpieczne, które wyróżnia najlepsza jakość.

Wróć do bloga