W jaki sposób stworzyć w sypialni gwiaździste niebo?

sypialnia

Sypialnia to domowa ostoja, w której możemy wypocząć i zregenerować siły po ciężkim dniu. Dlatego ważne jest to, by zaaranżować to pomieszczenie w taki sposób, by jak najlepiej dopasować je do naszych potrzeb i stworzyć przytulną, a zarazem nastrojową przestrzeń. Bardzo ważnym elementem, który tworzy wyjątkową atmosferę w sypialni, jest oświetlenie. Przy jego pomocy możemy wykreować niezwykłe efekty wizualne i wyczarować na naszym suficie gwieździste niebo. W tym artykule podpowiemy, jak wykonać taką aranżację świetlną w naszej sypialni.

Na rynku są dostępne różne rodzaje zestawów do oświetlenia, które stanowią świetną alternatywę dla klasycznych lamp. Dzięki nim sprawimy, że nasza sypialnia zyska niebanalny i wyjątkowy charakter. Jeśli chcemy podkreślić nastrojowość tego pomieszczenia, wykorzystajmy do tego oświetlenie przypominające gwiezdne niebo. Co będzie nam do tego niezbędne? Przede wszystkim wybierzmy zestaw oświetlenia najlepiej dopasowany do naszych potrzeb pod względem rozmiarów oraz kolorystyki. Dostępne wersje gwiezdnego nieba występują zarówno w cieplejszych, jak i w chłodniejszych odcieniach. Tego typu oświetlenie nie jest skomplikowane w montażu i możemy je zainstalować samodzielnie.

Jak zainstalować gwiezdne niebo w sypialni krok po kroku?

Tego typu zestawy oświetleniowe najczęściej montuje się na płytach kartonowo-gipsowych, które należy wcześniej odpowiednio przygotować. Następnie na płytach rozrysowujemy otwory, w których umieścimy wiązki światłowodów, by stworzyć najlepiej nam odpowiadający wzór gwiezdnego nieba. Po umieszczeniu światłowodów w odpowiednich miejscach należy je trwale przymocować przy pomocy specjalnego kleju oraz podpiąć do generatora. Następnie przytwierdzamy instalację do sufitu na konstrukcji z aluminiowych profili i montujemy ją. Dzięki temu w stosunkowo krótkim czasie możemy się cieszyć niezwykłym i nastrojowym efektem gwiezdnego nieba w naszej sypialni.

Wróć do bloga