W jakich wnętrzach sprawdzają się kurtyny światłowodowe?

W jakich wnętrzach sprawdzają się kurtyny światłowodowe?

Umiejętne wykorzystanie światła poprzez użycie odpowiednich lamp, kinkietów czy światłowodów może wpływać na nastrój, atmosferę oraz wygląd wnętrza. Dobrze dobrana barwa światła w łazience czy sypialni wpływa na komfort domowników. Czy wiesz jednak, że światło wykorzystuje się również w koloroterapii, aby uspokoić się i zrelaksować?

Co to jest kurtyna światłowodowa?

Światłowód jest kablem wykonanym z tworzywa sztucznego, który umożliwia przesyłanie fali świetlnej. Można go wykorzystać do dekoracji wnętrz oraz do tworzenia ekspozycji świetlnych na zewnątrz. W zależności od tego, w jaki sposób ułożone będą wiązki światłowodów, mogą tworzyć kurtyny światłowodowe, żyrandole czy spektakularne gwiezdne niebo.

Wiązki światłowodów świecące bokiem i końcem, ułożone obok siebie tworzą razem z generatorem światła ścianę nazywaną kurtyną światłowodową. Ten nowoczesny sposób tworzenia dekoracyjnego oświetlenia wykorzystać można zarówno w domu, jak i w miejscach publicznych. Generator światła pozwala na dowolną zmianę kolorów w światłowodzie. Dzięki temu kurtyny światłowodowe mogą nie tylko pełnić funkcję dekoracyjną, ale również leczniczą.

Wykorzystanie kurtyn w koloroterapii światłowodowej

Badania naukowe udowodniły, że kolory wpływają pozytywnie na fizjologię człowieka. Koloroterapia światłowodowa ma bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się ją między innymi do poprawienia przemiany materii i odporności organizmu. Odpowiednie barwy wpływają na poprawę samopoczucia, uspokojenie czy zwiększenie energii. Kolor czerwony działa pobudzająco i rozgrzewająco. Kolor żółty wpływa na umysł oraz układ nerwowy, kolor biały wprawia organizm w stan równowagi, a kolor niebieski działa uspokajająco. Poprawę koncentracji i percepcji umożliwia koloroterapia światłowodowa w kolorze zielonym.

Gdzie sprawdzą się kurtyny światłowodowe?

Kutyny do koloroterapii światłowodowej wykorzystuje się nie tylko w gabinetach zajmujących się koloroterapią, ale również w grotach solnych czy saunach. Dekoracyjna funkcja kurtyn światłowodowych znajduje swoje zastosowanie w takich miejscach jak:

  • salony SPA,
  • restauracje,
  • sale weselne,
  • hotele,
  • placówki edukacyjne,
  • mieszkania i domy.

Możliwe jest ułożenie i splatanie poszczególnych światłowodów w dowolne kształty, tworząc spektakularne dekoracje. Kurtynę światłowodową można zamocować do sufitu, a układające się kaskadowo lampki stworzą ścianę odgradzającą różne strefy w pomieszczeniu. Warto wykorzystać ją wszędzie tam, gdzie zależy nam na ciekawym i oryginalnym wystroju.

Wróć do bloga