Zastosowanie światłowodów w koloroterapii

Zastosowanie światłowodów w koloroterapii

Organizm ludzki to naprawdę skomplikowana konstrukcja. Aby działał sprawnie, wymaga współpracy wielu odrębnych elementów, a ciało musi być w doskonałej harmonii z umysłem i emocjami. Obecnie dbanie o siebie nie oznacza jedynie starannie zaplanowanej diety i odpowiednio dobranych ćwiczeń. To także zestaw innowacyjnych metod, które wpływają pozytywnie na nasz organizm i nasze samopoczucie. Coraz popularniejsza staje się m.in. koloroterapia. Na czym polega? I jak wykorzystywane są w niej światłowody? Nasz artykuł przybliża ten temat.

Koloroterapia - czym jest?

Koloroterapia, czyli leczenie kolorami jest ściśle związana z relaksem, odpoczynkiem całego ciała i umysłu, a także z poprawą naszego nastroju i ogólnego samopoczucia. To technika praktykowana przy użyciu odpowiedniego oświetlenia. Jej pierwotna forma znana była już przed wiekami, a wzmianki o niej pochodzą ze starożytnych Chin, czy Egiptu. Nowoczesne badania potwierdzają słuszność stosowanych wtedy metod. Naukowcy dowodzą, że poszczególne barwy w zależności od swojej specyfiki mają na nas ogromny wpływ. Podajmy kilka przykładów. Kolor czerwony pobudza, regeneruje, zmniejsza zmęczenie, wspomaga metabolizm. Zielony odpręża, wycisza i poprawia nasz nastrój. Z kolei odcienie niebieskiego uspokajają, pomagają zasnąć i usuwają migreny. Dzięki wykorzystaniu tych prawidłowości możliwe staje się wpływanie na psychikę i wywoływanie konkretnej reakcji fizycznej. Poprzez zmianę kolorów możemy więc osiągnąć równowagę oraz harmonię w naszym organizmie.

Zastosowanie światłowodów

Aby wykorzystać wszystkie zalety, jakie niesie ze sobą koloroterapia, niezbędne jest stosowanie odpowiedniego źródła światła. Dużą rolę odgrywają nowoczesne światłowody ułożone niekiedy w tzw. kurtyny. To rozwiązanie, które z jednej strony jest wspaniałą dekoracją domu, a z drugiej doskonale wpływa na nasze samopoczucie. Gdzie można wykorzystać te innowacyjne narzędzia?

Gdzie stosować?

Koloroterapia ma tak wiele zalet, że warto z niej korzystać niemal wszędzie. Oczywiście świetnie sprawdzi się w różnego typu miejscach dedykowanych dla naszego relaksu, czyli w salonach odnowy biologicznej, miejscach wypoczynkowych, klinikach rehabilitacyjnych, czy salonach masażu. Zastosowanie kurtyny ze światłowodów jest też coraz popularniejsze w klubach, restauracjach, czy hotelach.

Co ciekawe, zastosowanie specjalnych światłowodów może wiele zdziałać także w miejscu pracy. Zmieniające się światło w ciepłym kolorze zmniejszy stres, da wytchnienie osobom znajdującym się w biurze i umożliwi lepsze działanie. Oczywiście doskonałym miejscem do koloroterapii jest także nasz dom, w którym spędzamy dużo czasu i który jest dla nas oazą spokoju. Świetną lokalizacją do zamontowania tego typu elementów będzie nasza sypialnia lub łazienka, w której bierzemy długie kąpiele.

Zalety wykorzystania światłowodów w koloroterapii

Dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości światłowodów, oferowanych przez naszą firmę, Twoje życie może zmienić się na lepsze. Jak to możliwe? Dzięki naszym produktom możesz cieszyć się doskonale dobraną sekwencją barw, które pozytywnie wpłyną na Twój organizm. Możesz korzystać też z ich zmiennego natężenia i dopasowywać poszczególne parametry do swoich potrzeb. Zastosowane generatory posiadają specjalne programy, które pozwalają zmieniać m.in. częstotliwość zmiany kolorów, począwszy od spokojnej i płynnej zmiany, aż do zmiany szybkiej i impulsywnej. 

Warto wspomnieć, że koloroterapia umożliwia nie tylko wrażenia wzrokowe, ale również dotykowe. Dzięki zastosowaniu światłowodu typu STARFLEX poszczególne elementy są miękkie i przyjemne w dotyku, co ma szczególne znaczenie w przypadku dzieci. Nasze produkty są także stosunkowo niewielkie i lekkie, a to sprawia, że nadają się do zastosowania w różnych konfiguracjach. Na naszej stronie www znajdziesz informacje zarówno o gotowych, ustandaryzowanych rozwiązaniach, jak i o opcji samodzielnego skomponowania produktu.

Nasze produkty

Jedną z najczęściej wybieranych propozycji jest zestaw światłowodowy Snoezelen 50 pkt 1,5 m RGB. To produkt służący do terapii Polisensorycznej, w którego skład wchodzi źródło światła TLC-010 RGB z wygodnym sterowaniem na pilota, a także wiązka światłowodowa z konektorem rozłącznym 50 punktów o długościach 1.5 metra. Jakie są cechy tego innowacyjnego zestawu? Przede wszystkim maksymalne bezpieczeństwo osiągnięte dzięki zastosowaniu niskonapięciowego źródła światła i wykorzystaniu światłowodów najnowszej generacji. Produkt wyróżnia się opcją automatycznej zmiany barw i wykonany jest na bazie polimerów w przezroczystej osłonie PVC ze specjalnym zakończeniem. Całość jest energooszczędna i może działać przez bardzo długi czas.

Wróć do bloga